x

علت وجود خطوط افقی روی ویدئوی دوربین مدار بسته

برای پیدا کردن دلیل نویز در تصویر دوربین مدار بسته ابتدا...

1️⃣مطمئن شوید هیچ نور الکتریکی به طور مستقیم روی دوربین نمی افتد. چراغ های روشن و نور برخی از منابع نور الکتریکی، می توانند با حسگرهای CCD تک تراشه تداخل داشته و منجر به لرزش یا خطوط افقی در تصاویر دوربین مداربسته شوند.

2️⃣منبع تغذیه را از نظر آسیب دیدگی بررسی کرده و اگر می توانید این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که فیلتر مناسب برای برق دارید. منبع تغذیه خراب یا ناکافی می تواند از شبکه برق به تجهیزات مورد نیاز خود نشت پیدا کند. این مسئله، به نوبه خود، با سنسور CCD تداخل می کند و می تواند منجر به ایجاد خطوط افقی در تصاویر دوربین مداربسته شوند.

3️⃣کابل دوربین مدار بسته را از نظر آسیب به محافظ بررسی کنید. اگر از کابلهای بلند، کابل Cat 5 یا کواکسیال استفاده می کنید، مطمئن شوید که همه کابلها به درستی مسیریابی شده اند. اطمینان حاصل کنید که کابل ها از تجهیزات با فرکانس بالا مانند فرستنده های ماهواره دور شده اند، و هیچ تجهیزات الکتریکی را لمس نمی کنند و مطمئن شوید که همه کابل ها به درستی زمین خورده اند.

4️⃣و در نهایت اگر مشکل نور محیط است نه تداخل الکتریکی و نمی توانید از آن جلوگیری کنید، می توانید با استفاده از یک دوربین WDR یا دوربین های حسگر ، این CMOS عیب یابی دوربین مدار بسته را انجام دهید.