X


تعمیر و نگهداری انواع استخر و جکوزی در ساختمان ها
پشتیبانی عملکرد انواع موتورخانه ها ، استخر و سونا

ضرورت سرویس و نگهداری استخر در ساختمان ها

سرویس و نگهداری استخر، از جمله مسائلی است که بسیار ضرورت دارد و برای داشتن استخری تمیز که عاری از هر گونه آلودگی باشد باید به این موضوع اهمیت داد. سرویس و نگهداری استخر، شامل پاکیزگی استخر از نظر فیزیکی یعنی نبود حشرات، اشیاء، برگ و تمیزی استخر از لحاظ شیمیایی می باشد. کلر زنی، آلودگی زدایی و شفافیت آب، تنظیم  ph آب استخر و جلوگیری از رشد باکتری ها و جلبک نیز جزو موارد نگهداری آب استخر به حساب می آید. برای بهبود کیفیت آب استخر مواردی باید اجرا شود که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

در بیشتر موارد با ساختمان هایی مواجه هستیم که به دلیل رسیدگی نکردن به سرویس های دوره ای و عدم آگاهی از بهداشت آب استخر و محیط سونا و جکوزی ساکنین آن دچار بیماریهای پوستی و عفونی شده اند که بر اساس اطلاعات ناکافی، از محلول های نامناسب استفاده کرده اند و یا میزان این مواد در حجم آب کنترل نشده بوده و سلامتی آن ها به خطر افتاده است. مراقبت و تمیز نگه داشتن استخرها کار دشوار و پراهمیتی است، زیرا هم باعث شفافیت و زیبایی آب می شود و هم مانع رشد ارگانیسم ها (موجودات زنده) در آب و لزج شدن دیواره ها و کاشی های کف استخر می گردد. خدمات استخر، کاری فراتر از بیرون آوردن آشغال های روی سطح آب است. این کار شامل خدماتی همچون آزمایش سطح مواد شیمیایی و افزودن مواد شیمیایی در صورت نیاز برای جلوگیری از رشد باکتری ها، تمیز کردن فیلتر کارتریج جهت کنترل فشار آب و نهایتا تمیز کردن سطح آب (از طریق برداشتن آشغال ها) و کف استخر ( از طریق فرچه کشیدن ) است.

 

تعمیر و نگهداری استخر

تعمیر و نگهداری استخر، جزو آن دسته از خدماتی است که نیاز به یک تیم متخصص (ایمن تیک) دارد تا مواردی مانند عیب یابی و تعمیر پمپ های تصفیه، تعمیر جت پمپ های استخر، عیب یابی تابلو برق، تعویض چراغ و لامپ استخر و همچنین تعمیر و نگهداری لوله کشی استخر که شامل مواردی همچون پوسیدگی لوله ها، اتصالات، شیرها، منبع بالانس و ترکیدگی لوله ها، می باشد را انجام دهند. از دیگر خدماتی که مربوط به سرویس نگه داری استخر می باشد می توان موارد زیر را نام برد:

1- نصب سخت گیر برای استخر و شارژ و احیای آن

2- آب بندی مخزن فیلتر تصفیه استخر و جکوزی با مواد درجه یک

3- عایق کاری موتورخانه ها

4- تعمیر و نگهداری نردبان، حصار، پله ها و دیگر ملزومات موجود در استخر

5- نصب مینی چیلر برای حوضچه آب سرد

6- بهبود کیفیت آب استخر

بهبود کیفیت آب استخر، موجب می شود آب استخر از هر لحاظ پاکیزه باشد که شامل خدماتی همچون: نصب دستگاه اتوماتیک تنظیم Ph، نصب ژنراتور ازن، کلرزنی، جاروی استخر، تعویض شن سیلیس تصفیه، تست میزان کلر، بک واش فیلتر شنی و غیره می باشد.
برای بهترین نتیجه

برای پروژه های فوق العاده

برای جلو گیری از مشکل
خدمات نگهداری استخر:

داشتن یک استخر در حیاط خلوت شخصی شما همیشه ایده فوق العاده ای خواهد بود. یکی از مهم ترین موضوعاتی که نباید هیچ وقت فراموش کنید، ” نگهداری استخر ” است. به طور کلی تعمیر و نگهداری استخر را می توان به 5 مرحله: تعادل، کلر زدن، شوک، جلبک کش (ماده‌ ای که در استخرها برای جلوگیری از رشد خزه به کار می‌ رود) و نهایتا کف گیری و فرچه و جاروب زدن تقسیم کرد. موارد کلی نگهداری به شرح زیر می باشد:

 

1- متعادل سازی سطح آب استخر

2- نظافت و شستشوی کلی استخر

3- محافظت از کاشی ها

4- بررسی تمامی تجهیزات

5- بررسی فشار آب

6- تعمیر و نگهداری فیلترها

 

نکات کلیدی نگهداری استخر:

نگهداری از استخر برای عملکرد صحیح بسیار مهم است. اگر از استخر منزلتان به درستی نگهداری کرده باشید، هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش می دهید.

1- بررسی سطح کلر و pH استخر = به طور منظم آب استخر را آزمایش کنید. از دستگاه تست آب مناسب استخر استفاده کنید.

2- جارو زدن کف استخر = هر چه آلودگی و کثیفی استخر شما کمتر باشد، آب استخر زلال تر خواهد بود.

3- نگهداری از استخر = ذرات آلودگی را از فیلتر پاک کنید تا عملکرد فیلتر بهبود یابد.

4- پوشاندن روی استخر در فصل سرما = با انجام این کار ذرات آلودگی موجود در آب کمتر شده و در هزینه های انرژی گرمایش صرفه جویی می شود.

5- قبل از استفاده از استخر آن را حتما بشویید = با انجام این کار ذرات خاک کمتری در آب موجود بوده و امکان ابتلا به بیماری ها کاهش می یابد.

 

صرفه جویی در زمان و هزینه با سپردن خدمات نگهداری استخرتان به متخصص آن

اگرچه شما ترجیح می دهید بیشتر خدمات مراقبت و نگهداری استخرتان را خودتان انجام دهید، اما می توانید با همکاری با تکنسین های حرفه ای (ایمن تیک) که در زمینه نگهداری استخر به شما کمک می کنند، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. بدیهی است که افراد متخصص می توانند با شناسایی زود هنگام مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه زیاد برای تجهیزات تمیز کردن استخر، درهزینه های شما صرفه جویی کنند. خدمات حرفه ای نگهداری  استخر شامل تمیز کردن، بازرسی و تعمیر پمپ استخر، فیلترها و سایر قطعات است. این امر با جلوگیری از سایش زودرس که می تواند در صورت تشخیص زودهنگام از آن جلوگیری شود، عمر تجهیزات شما را افزایش می دهد. با شناسایی مشکلات کوچکتر قبل از اینکه به مشکلات بزرگی تبدیل شوند، می توانید در تعمیرات اساسی و هزینه های تعویض صرفه جویی کنید.

 

نظافت استخر به صورت منظم و مداوم

یک برنامه منظم نظافت و سرویس به موقع استخر به شما کمک می کند تا همیشه در مسیر درستی قرار داشته باشید. همچنین اطمینان خاطر دارید که آب استخر شما همیشه تمیز بوده و می درخشد. از این رو تجهیزات استخر شما به صورت دوره ای و منظم سرویس شده و لذا طول عمر استخر شما افزایش می یابد. افراد متخصص با سرویس به موقع استخر، همچون موارد ذکر شده در لیست زیر به عملکرد کارآمد استخر شما کمک شایانی می کنند:

 

1- فرچه زدن صحیح و به موقع کف استخر

2- فرچه زدن دیواره های استخر

3- نظافت و سرویس کفگیر

4- بررسی سطح شیمیایی آب استخر

5- جارو زدن استخر

6- بررسی فشار فیلتر